Болградський винзавод

ЗАТ «Болградський виноробний завод» заснований в 1945 році як завод первинного виноробства на базі державних винних складів. У 1990 році прийняв статус орендного підприємства, а в 2003 році ЗАТ «Болградський виноробний завод». На заводі 4 цеху (в 4-х населених пунктах: Червоноармійське, Василівка, Болград і Городня) первинного виноробства. На підприємстві працює 277 осіб. Сировина заводу поставляють 28 господарств Болградського району. Площа виноградників станом становить 5 тис. гектар, у тому числі плодоносних 4,8 тис. га. Переробна потужність заводу 60 тис. тонн.

В асортимент заводу входять: виноматеріали шампанські, столові, сортові, кріплені і десертні; сортові розливаємо в пляшки місткістю 0,7 л: Аліготе, Каберне, Ркацителі, Совіньон, Шардоне, Фетяска; марочні сухі Перлина степу, Оксамит України, Совіньон Дунаю; кріплені ординарні Приморське біле і рожеве, Сонце в бокалі, Мадера, Кагор Український.

На заводі працює лінія по розливу шипучих вин. Загальна площа ліній розливу 2,5 млн. пляшок. У 1999-2000 роках освоєно виробництво і розлив пляшкових вин торгових марок «Золотий Віл» (7 найменувань) і напівсухих сортових вин «Інзов» (8 найменувань), а з 2003 року були створені ще дві торгові марки «Болград» (10 найменувань) і «BWF» (11 найменувань).

В 2001 році завод закупив 21,7 тис. тонн винограду цінних технічних сортів. Виготовлено 14,7 тис. тонн вина. Продукція заводу брала участь у міжнародних виставках в Анкарі, Сегед, Братиславі та нагороджена 3-ма срібними, 2-ма бронзовими медалями та 3-ма дипломами. Вина Болградського винзаводу десятки разів виставлялися на виставках – ярмарках і завжди за це завод неодноразово нагороджувався медалями та дипломами.