У центрі Ужгорода знайшли старовинний 40-метровий винний льох

Під час ремонтних робіт у саду Центру гунгарології УжНУ на вулиці Ольбрахта в Ужгороді виявили старовинний винний льох довжиною близько 40 м. У підвалі, видовбаному в скелі, знайшли залишки винних бочок та пляшку з-під вина.

@media (max-width: 640px) { #mobileBrandingPlace1579291 { min-height: 180px !important; z-index: 9; } .simple_marketplace_news_list #mobileBranding1579291{ margin: 0!important; } .mobile-branding-wrapper { min-height: 200px } }

Як розповів ZAXID.NET керівник «Турінформ Закарпаття» Олександр Коваль 2 лютого, знайдений підвал є одним з елементів винного ряду вулиці Ольбрахта, який зберігся на стародавніх картах. Проте, скільки насправді років винному льоху, встановлюватимуть науковці.

«Під час ремонтних робіт у дворі Центру гунгарології УжНУ виявили провалля, глибиною близько 2,8 метрів. Запросили професійних спелеологів та провели інспекцію. Всередині підвал – пустий. Його довжина – близько 40 метрів, ширина – 4 метри, з відгалуженням близько 10 метрів у бік річки Уж. У льосі знайшли залишки кілець та підстилок під бочки. На стінах збереглися петлі та частина воріт. Також знайшли одну пляшку з-під вина. Однак якого періоду цей підвал, треба досліджувати», – зазначив Олександр Коваль.

За словами туризмознавця, наразі у першу чергу треба безпечно консервувати об’єкт, а в майбутньому зареєструвати його як нововиявлену пам’ятку історії.