У Львові розпочалося ювілейне Свято сиру і вина

У п’ятницю, 18 жовтня, у Львові на території Палацу Потоцьких та в подвір’ї Палацу мистецтв традиційно – з давлення на вино свіжого врожаю винограду – розпочався гастрономічний фестиваль осені — Х ювілейне Свято сиру і вина.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1491284 {
min-height: 180px !important;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1491284{
margin: 0!important;
}

.mobile-branding-wrapper {
min-height: 200px
}
}

Аби перемогти у веселих змаганнях із чавлення винограду потрібно було за визначений час вичавити з діжки більшу кількість соку. Перемогу здобула єдина представниця жіноцтва – модельєрка одягу Олена Даць. Великий досвід не допоміг здолати львів’янку організатору фестивалю Андрію Сидору, який вже десять років практикується у цій «спортивній дисципліні». У нього лише «срібло»… До слова, участь у чемпіонаті «Велика Давильня Винограду» міг взяти кожен охочий.

Усі фото Євгена Кравса

Уже вдесяте фестиваль запрошує найкращих експертів виноробства, власників фермерських господарств, професійних сомельє, аби кожен гість зміг посмакувати вишуканим вином і смачним сиром та провести час у приємній та невимушеній атмосфері.

«Свято сиру та вина — це про знайомство з різноманіттям сиру та вина, про зустрічі та розмови, про смачну їжу та традиції, а також про мистецтво, музику та книги. Цьогоріч вдесяте зустрічаємось», — зазначив Андрій Сидор, організатор заходу.

До слова, цьогоріч свято вперше збирає найкращих «гаражних» (крафтових) виноробів України, крафтові сироварні та фермерські господарства. Під час свята діятиме етногастрономічний майданчик зі спеціально розробленим меню та підібраними напоями, відбудуться відкриті лекції про поєднання напоїв та страв. Також особливістю цьогорічного свята стане презентація нового напряму «Дегустації&Лекції», який стане щорічним. Уже вдруге відбудеться чемпіонат «Велика Давильня Винограду», у межах якого команди змагатимуться за звання чемпіона з чавлення винограду в діжці. Традиційно на третій день свята, у неділю, відбуватиметься День сирника: гостей свята пригощатимуть традиційним львівським десертом. Також будуть простір Art&Wine, презентація об’єктів із винних корків CorkArt та картини вином, музика та книги про вино.

Свято триватиме до неділі, 20 жовтня. Вартість квитка — 50 грн. Гості свята отримують келих вина у подарунок.