Українські виробники «шампанського» погодилися змінити назву напою на вимогу ЄС

Українські винороби висловили спільну позицію, яка узгоджується з діями уряду в частині виконання положень угоди про зону вільної торгівлі між Україною і Євросоюзом у питанні заміни найменувань продукції, повідомив генеральний директор корпорації «Укрвинпром» Володимир Кучеренко.

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1468221 {
min-height: 180px !important;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1468221{
margin: 0!important;
}

.mobile-branding-wrapper {
min-height: 200px
}
}

«Українські винороби готові виконати всі вимоги, які передбачені в рамках Угоди про асоціацію, та перейти на нові найменування для своєї продукції після завершення перехідного періоду», – зазначив Кучеренко в понеділок, 22 жовтня, після засідання ради директорів «Укрвинпрому», повідомила «Економічна правда».

Нагадаємо, під перейменування підпадають «шампанське» і «коньяк». Цього вимагає Франція, бо ці терміни походять від географічних назв її території – провінції Шампань і міста Коньяк. Так, «шампанське» може стати «ігристим вином», а «коньяк» – «бренді», або отримати інші назви.

Раніше про свою готовність перейменувати «коньяк» заявили виробники коньяків. Перейменування згаданих алкогольних напоїв має бути здійснено до 2026 року.