Кримський винзавод «Масандра» продали за майже 73 млн доларів

14 грудня в окупованому Криму продали «Масандру» – найбільший винзавод на півострові. Про це повідомляє «Крим.Реалії».

@media (max-width: 640px) {
#mobileBrandingPlace1511888 {
min-height: 180px !important;
z-index: 9;
}

.simple_marketplace_news_list #mobileBranding1511888{
margin: 0!important;
}

.mobile-branding-wrapper {
min-height: 200px
}
}

Повідомляється, що «Масандру» викупило ТОВ «Південний проект». На аукціоні стартова ціна склала 5,3 млрд рублів, в результаті винзавод продали за 5,327 млрд рублів або майже за 73 млн доларів.

Зазначимо, в грудні 2017 року ця ж компанія викупила кримський завод шампанських вин «Новий світ». До об’єднання «Масандра» входять дев’ять заводів первинного і вторинного виноробства, а також три самостійних заводи.

В 1988 році була занесена в Книгу рекордів Гіннеса як найбільша скарбниця вин за їх численність та унікальність.

Варто уточнити, що кримське підприємство «Масандра» одразу після окупації «націоналізували» і оголосили власністю Управління справами президента РФ.

У 2014 році Європейський союз ввів санкції проти 9 кримських компаній, серед яких і національне виробничо-аграрне об’єднання «Масандра». Того ж року Рада ЄС заборонила імпорт товарів з Криму.

У 2015 році Україна заявила права на кримські винні бренди, такі як «Масандра», «Магарач» і «Новий світ».

«Масандра» – виноградо-виноробний комбінат в смт. Масандра на Південному березі Криму. Колекція вин Масандри (близько 1 млн пляшок) – одна з найбільших у світі і занесена в 1998 до Книги рекордів Гіннеса.

«Масандра» – одне з найбільших підприємств України та Європи з вирощування винограду та виробництва високоякісних марочних вин.